Forum o Gimnazjum nr. 3 ŁSSO


#1 2008-01-20 00:04:36

Maciek_F

Member

9879049
Skąd: uc
Zarejestrowany: 2007-04-05
Posty: 12
Punktów :   

Opinie o liceach.

Miał powstać jakiś oddzielny dział, póki co nie powstał. Ale żeby nie być gołosłownym, to zacznę opinie o liceach do których poszliśmy.
Chodzę do klasy 1b (mat.-fiz.-inf.)(ang.-franc.) w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Łódzkiej. Dwie pozostałe klasy to (mat.-fiz.-inf.)(ang.-niem.) i (mat.-chem.)(ang.-niem.)
Po pierwszym semestrze nadal jestem zadowolony ze szkoły:). Czemu? Spełniono wszystkie obietnice. Korzystamy z laboratoriów Politechniki, co oznacza obserwacje preparatów w laboratorium mikrobiologicznym, podpalanie balonów z wodorem (bardzo ładna kula ognia) czy własnoręczne zabawy z kwasami na chemii , pomiary na fizyce z użyciem różnego fajnego sprzętu np.: czujników ultradźwiękowych czy akcelerometrów na Bluetootha. Co prawda tylko z chemii mamy zajęcia w laboratorium co tydzień, pozostałe rzadziej, ale i tak wybitnie uatrakcyjnia to lekcje z danego przedmiotu. Kadra naukowa też jest bardzo dobra. Ci co się obawiali nauczycieli akademickich... mieli trochę racji:D To znaczy pewne rzeczy trzeba było profesorom uświadomić, nieco skorygować niektóre pomysły, ale ten początkowy okres jest już za nami, i kolejne roczniki nie powinny już uświadczyć żadnych kłopotów. Na lekcje chodzi się z przyjemnością, i to niezależnie czy mówimy o przedmiotach ścisłych, humanistycznych czy językach obcych. Pewnym zgrzytem na tle innych jest informatyka, która początkowo trochę nas załamała. Ale po pierwsze sytuacja poprawiła się już, po drugie można uczestniczyć w wielu kołach informatycznych, zarówno tych dla studentów, jak i tych specjalnie dla nas. Tak lekko licząc można sobie zapewnić jakieś dodatkowe 6 godzin z informatyki:) Inne koła zainteresowań to m.in. koło chemiczne na którym np.: robi się fajerwerki, koło matematyczne które jest fragmentami wykładów z 5 roku "Historia matematyki" czy też koło redakcyjne szkolnej gazetki.
A propos uczestnictwa: jako część Politechniki uczniowie LOPŁ mogą korzystać ze wszystkich dobrodziejstw z tym związanych. Poza wspomnianymi zajęciami dodatkowymi można m.in. pracować w radiu "Żak", brać udział w Czwartkowych Forach Kultury czy ćwiczyć na zajęciach AZS (oraz organizować dyskoteki w klubie Politechniki:)).
Tych co żyją nie tylko nauką, ucieszy zapewne informacja o licznych turniejach sportowych. Rozgrywki są w gronie zarówno naszego liceum, jak i "liceum kontra organizacje studenckie". Dyscypliny w których rozgrywane są zawody to piłka nożna, siatkówka, koszykówka i ping-pong. Oraz szachy i brydż (na tym ostatnim polu rywalizujemy regularnie z "jedynką:D")
Sale lekcyjne są bardzo dobrze przygotowane, możemy korzystać ze wszystkich nowoczesnych techniki audiowizualnych podczas lekcji.
Niewątpliwie jesteśmy liceum z największą liczbą wind:p
Cóż mogę więcej powiedzieć? Szczerze polecam moją szkołę. Jeśli macie jakieś pytania, to walcie śmiało.
Jako informację czysto rekrutacyjną podaję, że w roku szkolnym 2008/2009 zostaną utworzone cztery klasa, z czego jedna z hiszpańskim jako drugim językiem obcym.

Ostatnio edytowany przez Maciek_F (2008-01-20 00:10:40)

Offline

 

#2 2008-01-20 19:36:43

Dennet Moonsong

Masta

Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 139
Punktów :   
WWW

Re: Opinie o liceach.

Offline

 

#3 2008-01-21 16:47:16

Jeza

Administrator

Call me!
Skąd: Polski Manchester
Zarejestrowany: 2007-03-29
Posty: 231
Punktów :   

Re: Opinie o liceach.

Super, że piszesz. Oddzielny dział gotowy

Mam pewne obawy przed pójściem do LOPŁ. Wydaje mi się, że jest to szkoła kształcąca od początku do końca na profesorów politechniki. Być może się mylę, ale mam wrażenie, że gdybym w połowie drugiego roku uznał, że chcę chcę iść jednak na medycynę, nie miałbym już drogi odwrotu. Co o tym myślisz?


"Spieszmy się kochać ludzi, bo czas to pieniądz"- Grupa TwoŻywo

Offline

 

#4 2008-01-21 20:39:26

Maciek_F

Member

9879049
Skąd: uc
Zarejestrowany: 2007-04-05
Posty: 12
Punktów :   

Re: Opinie o liceach.

Hmmm...Powiem tak: wydaje mi się, że ryzyko jest takie samo jak w dowolnej innej klasie w dowolnym liceum. Decydując się na profil, podejmujesz już decyzję co do dalszego kształcenia. Ale masz jeszcze czas, żeby w ciągu pierwszego semestru zmienić zdanie, bo wtedy sporo osób zmienia klasy czy nawet szkoły (należy tylko unikać pochopnej decyzji-dostałem jedynkę, zmieniam szkołę).
Ale tu kolejna rzecz która mi się podoba w LOPŁ. To, że jesteśmy uczeni wszechstronnie. Nie ma przedmiotu, na którym byłoby podejście "a, jesteście mat-fizem to możecie sobie historię/geografię/cokolwiek innego olać.Zapiszcie temat i pogadamy sobie o feriach". Z drugiej strony, nauczyciele wiedzą, że pewne przedmioty są dla nas ważniejsze, więc nie trzeba się obawiać, że każdy nauczyciel uzna swój przedmiot za najważniejszy i będzie nas katować. Przedmioty które nie są rozszerzone, są na zasadzie "jak cię nie obchodzi- wyrób minimum podstawowego poziomu i spokój"(tylko nie liczcie wtedy na 4 czy 5) ALE jeśli jesteś zainteresowany bardziej, to każdy nauczyciel chętnie pomoże w rozwijaniu wiedzy z danego przedmiotu, poprzez zorganizowanie kółka, przygotowywanie do konkursów itp. W praktyce wygląda to tak, że np.: z biologii w ramach przygotowania do sprawdzianu dostajemy rozszerzone matury. Na klasówce będą oczywiście tylko pytania z zakresu podstawowego, ale jak ktoś jest ciekawy, to może sobie zobaczyć, jak to wygląda na poziomie rozszerzonym. Na polskim p.profesor powiedziała nam wprost, że jej córka w trzeciej klasie o profilu humanistycznym postanowiła pójść na medycynę. I jej się udało. Więc my mamy mieć taką możliwość, tylko w drugą stronę. Jeśli tak postanowimy, to mamy wystarczające podstawy, żeby przy pewnym wysiłku móc zdać rozszerzoną maturę z polskiego. Niewątpliwe wszystkie te działania ułatwia fakt, że większość podręczników mamy na poziomie rozszerzonym , więc żądni wiedzy mogą się dokształcać we własnym zakresie.
Ufff...
Podsumowując: nie jest to liceum ukierunkowane tylko na dwa-trzy przedmioty. Wręcz przeciwnie, jak dla mnie jest to w pełni liceum OGÓLNOKSZTAŁCĄCE. Jeśli chcesz poszerzać swoją wiedzę, ale nie czujesz się na siłach by iść do klasy z rozszerzonym danym przedmiotem, albo traktujesz to po prostu jako hobby,nie ma sprawy. A wybierając dowolną klasę w dowolnym liceum podejmujesz ryzyko. Nadchodzi czas POWAżNYCH WYBORóW, nie ma rady:-) Ale nie obawiajcie się, naturalne, że nie będziecie 100% pewni, czy to dobry wybór, ale jeśli czujecie, że taka opcja wam się podoba, to zwykle jest to dobre przeczucie.
Mam nadzieję, że nie zagmatwałem aż tak strasznie:D

Offline

 

#5 2008-01-22 22:01:55

Jeza

Administrator

Call me!
Skąd: Polski Manchester
Zarejestrowany: 2007-03-29
Posty: 231
Punktów :   

Re: Opinie o liceach.

A co możesz powiedzieć o poziomie angielskiego?


"Spieszmy się kochać ludzi, bo czas to pieniądz"- Grupa TwoŻywo

Offline

 

#6 2008-01-22 23:34:13

Maciek_F

Member

9879049
Skąd: uc
Zarejestrowany: 2007-04-05
Posty: 12
Punktów :   

Re: Opinie o liceach.

Na początku roku szkolnego odbył się test plasujący z języków obcych i na podstawie jego wyników w każdej klasie zostały utworzone dwie grupy. W klasie A i C są to grupy o poziomie B1 i B2, w mojej klasie jest to poziom B2 i A2 (oznaczenia według Common European Framework of Reference for Languages. B2 to poziom FCE). Ja jestem w lepszej grupie i z poziomu angielskiego jestem zadowolony. Lekcje są ciekawe, choć jest rygor. Cotygodniowe kartkówki ze słówek czy karne speeche za użycie choćby jednego słowa po polsku, ale myślę, że po lekcjach z p.Dominikiem to nic zaskakującego. Na koniec drugiej klasy mamy osiągnąć poziom C1, a w trzeciej klasie bez problemu zdać rozszerzoną maturę z angielskiego, i jak na razie jest to realne. Naprawdę fajny jest też nauczyciel z którym mam zajęcia, z poczuciem humoru, różnymi zainteresowaniami i bardzo skutecznymi metodami budzenia przysypiającej o poranku klasy.
W klasie mam laureatkę z angielskiego, i ona również jest zadowolona z lekcji, więc myślę, że wszyscy panowie finaliści i laureaci też jakoś przeżyją:D

Offline

 

#7 2008-01-22 23:37:52

Wika

Masta

5837075
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-04-03
Posty: 290
Punktów :   

Re: Opinie o liceach.

Sądzę, że ja nie mam co się wypowiadać na temat mojej szkoły, nie sądzę, żeby ktoś był zainteresowany Szkołą Europejską. Chyba, że ktoś chce zdawać maturę międzynarodową...


'Long nights allow me to feel I'm falling...'

Offline

 

#8 2008-01-23 17:43:29

Jeza

Administrator

Call me!
Skąd: Polski Manchester
Zarejestrowany: 2007-03-29
Posty: 231
Punktów :   

Re: Opinie o liceach.

Ależ wypowiedz się! Dla nas ważna jest teraz każda opinia o każdej szkole, więc chcielibyśmy także wiedzieć jak wygląda nauka u ciebie


"Spieszmy się kochać ludzi, bo czas to pieniądz"- Grupa TwoŻywo

Offline

 

#9 2008-01-23 21:34:51

Maciek_F

Member

9879049
Skąd: uc
Zarejestrowany: 2007-04-05
Posty: 12
Punktów :   

Re: Opinie o liceach.

Pewnie, napisz coś, też jestem ciekawy.

Offline

 

#10 2008-02-19 14:26:16

gossipgirl

Masta

5993575
Zarejestrowany: 2007-04-05
Posty: 259
Punktów :   

Re: Opinie o liceach.

to teraz ja się polansuję;] jestem  w XXI LO w klasie o profilu dziennikarskim.z wyboru jestem zadowolona bardzo i chyba ani przez chwilę nie żałowałam decyzji. może się wydawać, że XXI to szkła humanistyczna, ale Julka, która jest w biol-chemie, również nie narzeka na poziom, jak również Nela z mat-fizie zastrzeżeń nie ma.To, co mnie interesowało najbardziej to, oczywiście, polski,historia i języki obce. Polski jest na poziomie wybitnym wręcz powiedziałabym.Prof.Józefczk, która mnie uczy jest najleszą humanistką (bo jednak warto by dostrzec różniecę między humanistą a polonistą) na świecie.chociaż po pierwszej lekcji zrobiła wrażenie bezwzględnej,ostrej pani profesor, to już na naśtępnej urzekła nas swoja wiedzą,obyciem,wielkim sercem i wszechstronnością.
jeśli chodzi o historię,to tu się niestety trochę zawiodłam, bo prof.Baranowska już od początku miała chyba jakiś kompleks i postanowiła traktować naszą klasę z góry. no i niestety to jest chyba jedyny naczyciel, z którym nasza klasa (chwalona i z najwyższą średnią w szkoole;)) miewa utarczki. na szczęście nie jest to jedny nauczyciel, z którym w trzeciej klasie można mieć fakultety,więc maturę raczej zdam;]
jeśli natomiast chodzi o języki,to są na poziomie bardzo dobrym.szczególnie angielski,ale również francuski.jedynym minusem jest to,że sprawdziany z francuskiego są przez panią profesor xerowane z końca naszych podręczników;/
w XXI można jeszcze znaleźć klasy:
-europejską(ludzie z urażonym ego,ktrym nie udało się dostać do dziennikarskiej:P)
-ekonomiczną
-prawniczą(tam uczęszcza Olcia Nierychła)
-biol-chem
-mat-fiz-chem(najniższy próg punktowy;])
w szkole prócz nauki można się udzielać w wielu innych dziedzinach.są prowadzone dwa kółka teatralne(jedno w szkole, drugie działające przy teatrze powszechnym),istnieje gazetka (Prusak) oraz prowadzony jest radiowęzeł,który w najbliższym czasie będzie modernizowany.jest rownież prowadzona przez uczniów kawiarnia,która znajduje się w podziemiach i nauczyciela się tam raczej nie spotka.
szkołę polecam z całego serca;] jako zagubiony pierwszak nie spotkałam się z żadną oznaką nietolernacji,kiedy 4x przemierzalam ten sam korytarz w poszukiwaniu sali antycznej:P
a żeby wiedzieć więcej warto zajrzeć na stronę http://www.lo21.szkoly.lodz.pl i przypominam,że bardzo niedugo odbędą sie DNI OTWARTE zdaje sie,że 1 marca czy coś.looknijcie na stronie.zapraszam i ślę Wa buźki:*


'Człowiek współczesny szuka przyjemności bez szczęścia, szczęścia bez zadowolenia, zadowolenia bez mądrości.'

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
wypełniacze kielce www.fretka-domowa.pl superkreskowki.pl www.numiblog.pl