Forum o Gimnazjum nr. 3 ŁSSO

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2007-04-05 21:36:20

Mordimer Madderin

Member

Skąd: Łódź - kochane stare fabryki
Zarejestrowany: 2007-04-05
Posty: 25

Grono - forum

Uważam to za ważne więc zamieszczam tutaj:rock:

Pytanie.
Czemu trzeba było tworzyć forum zamiast jak 2mln młodych polaków zalogową się na gronie i tam stworzyć grono 3 ?
Forum jest bardziej bezosobowe, profesjonalne, specjalistyczne co w ogóle nie odpowiada tematyce szkolnej.

Grono za to jest moim zdaniem o wiele bardziej poręczne, wygodniejsze i szybsze.

więc Skąd do cholery pomysł na forum?


"Gdy ginie inkizytor czarne płaszcze ruszają do tańca"

Offline

 

#2 2007-04-05 22:33:10

alekskarol

Member

2580034
Call me!
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 36
Punktów :   

Re: Grono - forum

........ NIE DZIWIE SIE ZE cI NIKT NIE ODPOWIEDZIAŁ......TO TROCHE DZIWNE TAK KRYTYKOWAC-JAK CHCESZ TO SE ZRÓB TO GRONO.......


A jednak się kręci ! Galileusz

Offline

 

#3 2007-04-05 22:41:29

Mordimer Madderin

Member

Skąd: Łódź - kochane stare fabryki
Zarejestrowany: 2007-04-05
Posty: 25

Re: Grono - forum

Nie można się spodziewać odpowiedzi na krytykę?

Demokracja nie polega tylko na tym że mówi się rzeczy których inni chcą słuchać - to akurat ludzie nazwali demagogią.

życie polega tez na tym, że trzeba też umieć coś udowodnić.
Z resztą na razie się pytam tylko. Wyraziłem swoje zdanie i postawiłem pytanie. Za dużo?


"Gdy ginie inkizytor czarne płaszcze ruszają do tańca"

Offline

 

#4 2007-04-05 23:17:41

Kondzio

Masta

8210783
Call me!
Skąd: Srodek Europy
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 106
Punktów :   

Re: Grono - forum

Moze powiedz najpierw co to jest to ,,grono"?Na razie jest malo odpowiedzi,bo ludzie nie wiedza o co ci chodzi...

Offline

 

#5 2007-04-06 09:12:30

Kr34510

Masta

10667153
Call me!
Skąd: łódź to miasto me <nie jest>
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 253
Punktów :   

Re: Grono - forum

zeczywiscie jakbys wytlumaczyl co to grono to byloby wiecej postow


Pewien profesor mówi do studentów: Proszę zadawać pytania. Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.
Na to jeden ze studentów:
- Co się stanie, jeśli stanę obiema nogami na szynach tramwajowych, a rękoma chwycę się przewodu trakcji?
Czy pojadę jak tramwaj?

Offline

 

#6 2007-04-06 09:21:19

Milek

Masta

4419134
Call me!
Skąd: Nowy New York
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 145
Punktów :   

Re: Grono - forum

Google nie gryzie, ale mnie się zawsze wydawało, że GRONO to typowo studencki portal..:

http://grono.net/


Każde Słowo Każdy dźwięk Dotyka mej duszy Przenika do środka Pieszcząc i głaszcząc W ten najpiękniejszy sposób Porusza strunami uczuć Do głębi...I popadasz w trans Tak właśnie działa Ono Idealne dziecko muzyki...Trance....

Offline

 

#7 2007-04-06 09:29:38

Dennet Moonsong

Masta

Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 139
Punktów :   
WWW

Re: Grono - forum

Mordimer Madderin napisał:


(...) Forum jest bardziej bezosobowe, profesjonalne, specjalistyczne co w ogóle nie odpowiada tematyce szkolnej (...)

Odpowiedź sama w sobię. To jest forum szkolne, a nie uczniowskie. Tutaj będą też zaglądać Nauczyciele, więc profesionalizm oraz specializm jest wymagany. Poza tym, sam widzisz ile osób tutaj wie co to jest "Grono"

Ostatnio edytowany przez Dennet Moonsong (2007-04-06 09:29:55)

Offline

 

#8 2007-04-06 14:17:23

Jeza

Administrator

Call me!
Skąd: Polski Manchester
Zarejestrowany: 2007-03-29
Posty: 231
Punktów :   

Re: Grono - forum

Zgadzam się z Kołem. Poza tym z zakładaniem Grona jest więcej roboty i trzebaby powiedzieć każdemu z osobna jak się tam zalogować, jak tego używać itd. Poza tym jestem nieco uprzedzomy do Grona, bo wydaje mi się podróbą MSNa, którego nie lubię z jeszcze innych względów


"Spieszmy się kochać ludzi, bo czas to pieniądz"- Grupa TwoŻywo

Offline

 

#9 2007-04-06 14:33:34

Mordimer Madderin

Member

Skąd: Łódź - kochane stare fabryki
Zarejestrowany: 2007-04-05
Posty: 25

Re: Grono - forum

Wreszcie ktoś podjął dyskusję:)
i  brava dla Was, że macie odwagę się przyznać jak czegoś nie wiecie:)

A co do samego tematu.
1) fora bardzo często dotyczą treści STRIKTE specjalistycznych. Owszem forum dla samej szkoły jako miejsc dla uczniów I NAUCZYCIELI, czemu nie choć jest ono dość niepraktyczne.

A co do samego grona.
Hmhn... trudno powiedzieć co to dokładnie jest. Grono to ... grono. Ale postaram się wyjaśnić i przybliżyć

Najpierw dementując niektóre stereotypy i wiadomości.
grono.net jest ogólnodostępnym bezpłatnym portalem internetowym. Dostać się tam można tylko poprzez zaproszenie kogoś z wewnątrz. Są tam ludzie od 5 do 80 lat choć oczywiście większość to gimnazjaliści, licealiści, studenci. Nie ma tam pedofili. niewyżytych nastolatków, nachalnych reklam, i osób reklamujących serwisy w stylu "www.bidet.pl" (broń boże nie wchodźcie:P).

a Samo grono.
no cóż. Są to setki tysięcy osób, które są osobami REALNYMI tzn. większość umieszcza tam swoje pełne dane choć obowiązku takiego nie ma. 99.9% ludzi to osoby prawdziwe o takich danych jakie tam podali. Nie trzeba się tam obawiać jakiś wirtualnych jełopów. Tam ludzie istnieją naprawdę
Istotą grona jest to, że tworzy je tysiace forów tematycznych : otwartych, zamkniętych, o dowolnej tematyce, o luczbie ludzi od 2 do 20 000. Nie znajdziecie tam bynajmniej tz "gron tematycznych" o tematach faszystowskich etc, a grona o temacie związanym z seksem...może 0.5% ?
Ludzie rozmawiają tam o wszystkim. Znajdziesz grono prawie na każdy temat. Możesz należeć do ilu tylko chcesz i na każdym w KULTURALNY lub trochę mniej (zależy od tematyki - jeżeli wchodzisz na grono: JEB** POLONIę - twój wybór.) powymieniać poglądy z innymi. Na każdym gronie tematycznym jest moderator albo kilku. Na każdym są to zazwyczaj inni ludzie. Jeżeli chcesz możesz bez problemu do nich dołączyć. To nie jest zamknięta grupa. Oni pilnują tam ładu. Na samym portalu naprawdę jest porządek. Generalnie wszystko odbywa się tam spokojnie i kulturalnie.
Na samym początku tworzysz swój profil lecz na ciut innych zasadach niż na forum gdzie, nigdy nie wiadomo do końca kto jest kto. Grono jest bardzo personale. Następnie możesz przyłączyć się do dowolnej ilosci gron o dowolnych tematach i tam rozmawiać. Wszystko jest proste i łatwe do ogarnięcia. Grono służy również do podtrzymywania znajmości. Ludzie ze szkoły? Znajomi z obozu? Kumple z okolicy? Dodajesz ich do swoich znajomych na gronie. Lecz sam portal nie służy strikte do nawiązywania nowych znajomości. Wszyscy znają swoich znajomcyh "w realu".
Podsumowując. Bezpiecznie, prosto, szybko, towarzysko.

To tak w skrócie o gronie.
Trochę się rozpisałem. Jakby co sorry za literówki
Macie pytania? zadawajcie. Chętnie odpowiem.

Pozdrawiam


http://img181.imageshack.us/img181/6471/userbaruell6.png


"Gdy ginie inkizytor czarne płaszcze ruszają do tańca"

Offline

 

#10 2007-04-06 14:36:46

Mordimer Madderin

Member

Skąd: Łódź - kochane stare fabryki
Zarejestrowany: 2007-04-05
Posty: 25

Re: Grono - forum

Jeza napisał:

Zgadzam się z Kołem. Poza tym z zakładaniem Grona jest więcej roboty i trzebaby powiedzieć każdemu z osobna jak się tam zalogować, jak tego używać itd. Poza tym jestem nieco uprzedzomy do Grona, bo wydaje mi się podróbą MSNa, którego nie lubię z jeszcze innych względów

1) założenie grona tematycznego trwa 3/4 minuty.

2) jeżeli ktoś, z całym szacunkiem, nie jest jełopem to zrozumie grono w 5 minut

3) wyjaśnienie? Jak się postaram - jeden post.

4) sam jesteś podróbką MSNa


http://img181.imageshack.us/img181/6471/userbaruell6.png


"Gdy ginie inkizytor czarne płaszcze ruszają do tańca"

Offline

 

#11 2007-04-06 17:05:21

Jeza

Administrator

Call me!
Skąd: Polski Manchester
Zarejestrowany: 2007-03-29
Posty: 231
Punktów :   

Re: Grono - forum

Uff... Dużo argumentów Zacznę od początku:

Mordimer Madderin napisał:

1) fora bardzo często dotyczą treści STRIKTE specjalistycznych. Owszem forum dla samej szkoły jako miejsc dla uczniów I NAUCZYCIELI, czemu nie choć jest ono dość niepraktyczne.

Zakładając to forum wzorowałem się na takich instytucjach jak 1LO (http://www.1liceum.info/forum/) czy Gazeta Wyborcza (http://forum.gazeta.pl/forum/0,0.html). Zawarte tam treści są obszerne, ale dzięki podziałowi na rozdziały każdy trafia wyłącznie tam, gdzie chce. Forum jedynki sprawdza się dobrze zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli.

Mordimer Madderin napisał:

grono.net jest ogólnodostępnym bezpłatnym portalem internetowym. Dostać się tam można tylko poprzez zaproszenie kogoś z wewnątrz. Są tam ludzie od 5 do 80 lat choć oczywiście większość to gimnazjaliści, licealiści, studenci. Nie ma tam pedofili. niewyżytych nastolatków, nachalnych reklam, i osób reklamujących serwisy w stylu "www.bidet.pl" (broń boże nie wchodźcie:P).

To forum też jest bezpłatne, a reklamy, chociaż są, nie można powiedzieć, żeby były zbyt nahalne. Dostawanie się tu tylko za zaproszeniem kogoś z zewnątrz nie byłoby korzystne, ponieważ oficjalne fora mająto do siebie, że są otwarte dla wszystkich. Jak do tej pory nie zauważyłem nigdzie śladu po pedofilach, niewyżytych nastolatkach ani osobach reklamujących serwisy w stylu "www.bidet.pl".

Mordimer Madderin napisał:

Są to setki tysięcy osób, które są osobami REALNYMI tzn. większość umieszcza tam swoje pełne dane choć obowiązku takiego nie ma. 99.9% ludzi to osoby prawdziwe o takich danych jakie tam podali.

Anonimowość jest tu zaletą (sam z niej korzystasz). Nie każdy wykaże ogromną chęć do powiedzenia któremuś z nauczycieli pod prawdziwym nazwiskiem, że ów pedagog np. robi za dużo klasówek albo, że niesprawiedliwie ocenia.

Mordimer Madderin napisał:

Ludzie rozmawiają tam o wszystkim. Znajdziesz grono prawie na każdy temat. Możesz należeć do ilu tylko chcesz i na każdym w [sposób] KULTURALNY lub trochę mniej (...) powymieniać poglądy z innymi.

Tutaj również panuje dowolność tematów (patrz rozd. "Różne"), a nikt nie wypowiada się w sposób niekulturalny. Gdyby się komuś wymsknęło coś niekulturalnego zostaje ostrzeżony, a w razie konieczności zablokowany.

Mordimer Madderin napisał:

Na samym początku tworzysz swój profil lecz na ciut innych zasadach niż na forum gdzie, nigdy nie wiadomo do końca kto jest kto. Grono jest bardzo personale.

O anonimowości już pisałem


"Spieszmy się kochać ludzi, bo czas to pieniądz"- Grupa TwoŻywo

Offline

 

#12 2007-04-06 17:11:06

Jaszczur

Masta

5740482
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 102
Punktów :   

Re: Grono - forum

Jak ci się nie podoba to won, delikatnie mówiąc...


"Jeżeli historia uczy czegokolwiek, to tylko tego, że ludzie nigdy nie nauczyli się niczego z historii."

Offline

 

#13 2007-04-06 18:08:21

Mordimer Madderin

Member

Skąd: Łódź - kochane stare fabryki
Zarejestrowany: 2007-04-05
Posty: 25

Re: Grono - forum

Chyba nie o tym jednak myślał
A wynieść się na razie nie zamierzam. Nie ma powodu

Nie do końca o tym myślałem pisząc o gronie no ale cóż. Uzyskałem mniej więcej odpowiedź czemu powstało akurat forum. Jakby co to bynjamniej nie zamierzam tworzyć grona dla tej szkoły gdyż jestem tu bądź co bądź...gościnnie.

a tak poza tym ten temat nie jest atakiem na to forum tylko na forum jako ogół.
Z resztą tam postawione było pytanie. hmhn... no nic.
Co do wypowiedzo o gronie miało to byc przedstawienie tej formy komunikacji. Zachwalenie jej, a nie krytyka tego fora.
Naprawdę nie musicie reagować tak histerycznie na nie przychylne zdanie.
Postęp świata opiera się na tym, ze krytykuje się to co się do tej pory osiągnęło i na tej podstawie idzie się dalej.
Inaczej mielibyśmy w tej chwili wątpliwą przyjemność siedzenia w jaskiniach. No ale to już offtop.

A tak poza tym to grono i tak polecam. Jakby ktoś szukał zaproszenia to pisać na PW

Pozdrawiam.

temat chyba uważamy za zamknięty?


http://img255.imageshack.us/img255/5188/userbaruexo2.png


"Gdy ginie inkizytor czarne płaszcze ruszają do tańca"

Offline

 

#14 2007-04-06 18:55:04

Jeza

Administrator

Call me!
Skąd: Polski Manchester
Zarejestrowany: 2007-03-29
Posty: 231
Punktów :   

Re: Grono - forum

Nie odebrałem tego jeako atak. Zadałeś pytanie, dostałeś odpowiedź, sprawa zamknięta. Zachęciłeś mnie żeby wypróbować Grono

AMEN- jak to podpowiada niedawno ustanowiona tradycja


"Spieszmy się kochać ludzi, bo czas to pieniądz"- Grupa TwoŻywo

Offline

 

#15 2007-04-06 19:38:18

Mordimer Madderin

Member

Skąd: Łódź - kochane stare fabryki
Zarejestrowany: 2007-04-05
Posty: 25

Re: Grono - forum

Amen

Jesteś tutaj jedną z nielicznych osób, która podejmuje rozmowę na tematy ambitniejsze niż pani Irenka

http://img251.imageshack.us/img251/1984/userbaruemi9.png


"Gdy ginie inkizytor czarne płaszcze ruszają do tańca"

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
fotografia produktowa bielsko autolaweta kraków wynajem autobusów Piła social club money lobby